Milé čtenářky, milí čtenáři, třetí číslo letošního Čtenáře se dvěma třetinami svého rozsahu věnuje knihovnám ve vztahu k demokracii.
Milé čtenářky, milí čtenáři, držíte v rukou druhé číslo časopisu Čtenář v nové podobě. Nechci, aby to vyznělo jako samochvála, ale jeho premiéra se setkala s velice příznivým ohlasem, což potěšilo a zahřálo, ale zároveň zavazuje, aby tým jeho tvůrců pokračoval v další cizelaci a zkvalitňování.
Milé čtenářky, milí čtenáři, na prahu 77. ročníku otevíráte Čtenáře v jeho nové podobě. Je na první pohled větší, vzdušnější, objemnější a celobarevný. A ve své tištěné formě se proměnil v dvouměsíčník.
Těší mě pouštět se do nových projektů, i když pak přinášejí jistou nostalgii z toho, pokud třeba končí… V mém případě trvá pouto s časopisem Čtenář už více než čtyřicet let, a to z rozdílných stran.